POLYGON (MATICUSD)
Polygon (MATIC) – projekt, który bazuje na drugiej warstwie Ethereum, ułatwiając i ulepszając zawieranie transakcji w tej sieci. Skupia się na skalowalności i innowacyjnych rozwiązaniach. Z platformą związana jest kryptowaluta MATIC, która odziedziczyła zapis po dawnej nazwie sieci.
Specyfikacja instrumentu w OANDA TMS Brokers
Nazwa
MATICUSD
|
Minimalna wartość zlecenia
100
|
Opis
POLYGON
|
Maksymalna wartość zlecenia
10000
|
Krok transakcji
100
|
|
Typ
Kryptowaluty
|
Godziny handlu
niedziela-czwartek 00:00-22:59, 23:05-24:00;piątek 00:00-21:59;sobota 09:00-22:59, 23:05-24:00
|
Wielkość kontraktu/1 lota
Cena * 1 USD
|
Depozyt wymagany
50%
|
Wartość 1 pipsa
0.0001
|
Dźwignia finansowa
2:1
|
Minimalny krok notowań
0.00001
|
Długi swap (dziennie)
-0.09672%
|
Rodzaj pozycji
|
Krótki swap (dziennie)
-0.06994%
|
Odległosć SL i TP
0
|
3-dniowy swap (data)
5
|
Czytaj w TMS NonStop
Wykres spreadów historycznych MATICUSD
W naszej bazie zapisujemy każdą zmianę ceny (tick). Każdy inwestor ma
transparentny podgląd obecnych i historycznych
spreadów w podziale na sesje europejską, amerykańską i azjatycką według
wartości minimalnych, średnich oraz maksymalnych.
Ostatnia aktualizacja:
Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.
Polygon (Matic) – kryptowaluta do transakcji w ekosystemie Ethereum
W zamyśle twórców kryptowaluta Polygon ma być pomocna w tworzeniu sieci, która łączy bezpieczeństwo i doświadczenie Ethereum z elastycznością i skalowalnością samodzielnych blockchainów. To zestawienie najlepszych cech sprawia, że cena Polygon jest jedną z wartości coraz częściej poszukiwanych przez osoby zainteresowane realizowaniem transakcji z użyciem kryptowalut lub inwestowaniem w nie.
Zarówno cyfrowa waluta MATIC, jak i całą sieć Polygon oferują odpowiedzi na wyzwania, które pojawiły się przed Ethereum. Nowoczesna koncepcja działania platformy obejmuje zatem ramy do budowania i łączenia sieci blockchain kompatybilnych z ETH.
Czym jest Polygon, czym jest MATIC?
Polygon to projekt, który służy do skalowania Ethereum i rozwoju infrastruktury. Jej podstawowym składnikiem jest Polygon SDK, czyli modułowa platforma, która pozwala na tworzenie różnych typów aplikacji.
Koncept projektu powstał na bazie deklaracji zespołu Polygon, że możliwe są tańsze i szybsze transakcje w środowisku ETH, wykonywane przy użyciu łańcucha bocznego warstwy 2. Oznacza to, że sieć gwarantuje brak zmiany swojej podstawowej warstwy blockchain. Więcej na temat warstw i ich funkcji przeczytasz w dalszej części artykułu.
MATIC to dawne określenie opisanej powyżej platformy. Dziś taką nazwę nosi token, który umożliwia działanie sieci, przyczyniając się m.in. do poprawy jej bezpieczeństwa.
Jak powstała sieć Polygon?
Historia sieci Polygon zaczyna się tak naprawdę od powstania sieci Matic Network, która miała być rozwiązaniem skalującym w sieci Ethereum. Odniesiony przez nią sukces spowodował, że odpowiedzialny za projekt globalny, zdecentralizowany zespół deweloperów w 2017 roku postanowił rozszerzyć techniczny zakres prac. Najważniejsi twórcy, dzięki którym sieć rozwinęła się, a kapitalizacja rynkowa Polygon oraz wartość wzrosły i od kilku lat wciąż utrzymują się na wysokim poziomie, to:
-
Jaynti Kanani – CEO i współzałożyciel platformy, kreatywny architekt technologii z bogatym doświadczeniem.
-
Sandeep Nailwal – współzałożyciel i dyrektor operacyjny, wcześniej pracował m.in. w Deloitte Scopeweaver.com,
-
Anurag Arjun – współzałożyciel i chief product officer, weteran w zarządzaniu projektami,
-
Mihailo Bjelic – współzałożyciel i główny programista,
-
Hudson Jameson, Pete Kim, Anthony Sassano, Ryan Sean Adams – członkowie rady nadzorczej.
W dłuższej perspektywie zespół odpowiedzialny za rozwój sieci i waluty dąży nie tylko do optymalizacji transakcji, ale też do stworzenia tzw. Internet of Ethereum Blockchains – czyli hubu, który zapewni bezproblemową integrację dla wszystkich zdecentralizowanych produktów i usług w pełni kompatybilnych z Ethereum.
Polygon MATIC – charakterystyka, działanie
Wraz z rozwojem rynku kryptowalut pojawia się coraz więcej blockchainów. Dlatego udostępnianie tokenów oraz różnych danych pomiędzy sieciami bywa wyzwaniem. Rozwiązaniem tego problemu są tzw. mosty, które budują twórcy poszczególnych projektów. Nie inaczej jest w przypadku projektów Polygon i Ethereum. Interoperacyjność między nimi jest na najwyższym poziomie, dlatego ich użytkownicy mogą szybko i łatwo przenosić swoje tokeny w obie strony. Co ważne, oprócz dostarczania narzędzi programistycznych do tworzenia łańcuchów bocznych Polygon ma też własny – proof of stake o nazwie Polygon Network.
Aby osiągnąć zamierzone cele, firma odpowiedzialna za projekt Polygon wykorzystuje wiele narzędzi i innowacyjnych technologii – na przykład takich, jak opisane poniżej:
-
Konsensus proof of stake (POS) – warstwa bezpieczeństwa głównego blockchainu Polygon, czyli bocznego Ethereum.
-
Plasma – technologia skalowania, która wykorzystuje tzw. mostki plazmowe do przenoszenia zasobów między blokiem głównym a potomnymi.
-
ZK-rollupy – służą do łączenia dużej liczby przelewów poza łańcuchem w jedną transakcję.
Na rynku działają już konkretne projekty, które wykorzystują technologię Polygon, np. EasyFi (platforma pożyczkowa) i Aawegotchi (gra handlowa).
Cena kryptowaluty MATIC
Na aktualny kurs MATIC wpływa kilka czynników. Są to:
-
napływy i odpływy z giełdy,
-
sentyment rynkowy,
-
rozwój techniczny i fundamentalny,
-
wiadomości ze świata,
-
sytuacja w otoczeniu gospodarczym,
-
przepustowość transakcji sieciowych wykorzystujących token do płacenia za transakcje sieciowe,
-
podaż i popyt ze strony osób korzystających z sieci na całym świecie (najważniejszy czynnik).
Aby sprawdzić, czy wartość Polygon wzrosła lub spadła, regularnie korzystaj z wykresów. Notowania są dostępne na naszej stronie internetowej, a także w aplikacji mobilnej TMS Brokers. Jeśli będziesz do tego na bieżąco przeglądać dostępne w sekcji „Newsfeed” analizy eksperckie, z pewnością nauczysz się odczytywać prognozę ceny MATIC – a dzięki temu będziesz podejmować lepsze decyzje inwestycyjne.
Jak kupić tokeny MATIC?
Sprawdziłeś kurs Polygon i wiesz, że cena wzrosła lub zmalała na tyle, że warto wykonać jakiś ruch? Do dyspozycji masz dwie możliwości:
-
zakup kryptowaluty na giełdzie, np. Binance (w parze m. in. z USD, EUR czy BTC) lub BitBay (w parze walutowej z dolarem lub z PLN),
-
kontrakty CFD na kryptowaluty – „zakłady” zawierane z brokerem forex o to, jak zmieni się cena MATIC (a także innej waluty lub całkiem innego instrumentu); to świetna oferta dla początkujących, która niesie za sobą znacznie mniejsze ryzyko niż transakcje zawierane na giełdzie.
Polygon oferuje bogate możliwości i znacząco uatrakcyjnia transakcje w sieci Ethereum. MATIC ma zatem duże szanse, aby stać się jedną z ważniejszych kryptowalut. Jeśli do tej pory znasz dobrze tylko Bitcoin, koniecznie poszerz swoje horyzonty i otwórz się na nowe! Sprawdź także konkurentów opisywanej kryptowaluty, np. Polkadot.
Zobacz jakie to proste, bądź o krok przed innymi.
otwórz konto w 8 minut i rozpocznij handel!