Instrumenty finansowe na giełdzie to dla Ciebie czarna magia?

22-11-2019 11:23
Liczby mówiące o stanie instrumentów finansowych to nie wiedza tajemna, a mimo to wykorzystanie tych danych w tradingu z zyskiem okazuje się dla wielu niewykonalne. Pomagać miała analiza fundamentalna - traktowana przez jednych jak wróżenie z fusów, a przez innych niemal jak wyrocznia. Jak znaleźć złoty środek? Jak świadomie wykorzystywać tę technikę, by lepiej radzić sobie na rynkach? Tego dowiesz się z cyklu edukacyjnego FXMAG, który na bieżąco powstaje w partnerstwie TMS Brokers!

Analiza fundamentalna rynku walutowego opiera się w dużym stopniu na prognozowaniu kursów z wykorzystaniem analizy polityki pieniężnej oraz szeregu wskaźników makroekonomicznych. Natomiast analiza fundamentalna spółek to technika polegająca na szacowaniu wartości akcji danej spółki na podstawie wielu czynników, a m.in. analizy makroekonomicznej, analizy sektorowej, analizy sytuacyjnej firmy, analizy finansowej spółki i wyceny akcji. Wydaje Ci się to zbyt skomplikowane? Zapoznaj się z cyklem edukacyjnym Dawida Augustyna, który powstał w partnerstwie z TMS Brokers, a wszystko stanie się jasne!

Zasadnicze pytanie, na które poszukamy odpowiedzi w trakcie kursu brzmi: jak unikać mylnych wniosków, korzystając z analizy fundamentalnej na początku przygody z tradingiem? Jak radzić sobie z uwzględnianiem znaczenia spekulacji walutowych przy analizie fundamentalnej? Dlaczego tak duży wpływ na siłę walut ma zjawisko carry trade? Skąd bierze się ich niespodziewana i silna przecena? W specjalnie przygotowanym ebooku przez TMS Brokers, znajdziesz odpowiedź na pytanie jaki wpływ na kurs EUR/USD miała dywergencja w prowadzonych politykach monetarnych EBC i FED w latach ubiegłych?

Carry trade

W przypadku spółek ogólników jest wiele: poznawaj spółki i rób ich analizy SWOT, licz C/WK i uważaj na goodwill, otwórz się na PEG, patrz na cash flow i marż. Natomiast w przypadku walut nie ma aż tylu uniwersalnych rad. Są wskazówki dotyczące strategii inwestycyjnych i interpretowania znaczenia zjawisk na rynku, takich jak np. carry trade. Do najczęściej wybieranych walut finansujących transakcje carry trade zaliczamy franka szwajcarskiego oraz jena japońskiego. Dzieje się tak dlatego, że w obydwu gospodarkach od lat panują niskie stopy procentowe, dlatego wielu inwestorów zaciąga pożyczki właśnie w tych walutach, a zdobyty kapitał inwestuje w inne aktywa - nie tylko w waluty krajów z wysokimi stopami, ale również surowce i akcje.

 Ale co to wszystko znaczy? Tego dowiesz się ze specjalnego cyklu „Najlepszy kurs analizy fundamentalnej online dla początkujących”. Każda lekcja będzie skupiała się na jednym pojęciu i przedstawieniu go w jak najprostszy sposób. Cykl edukacyjny ma wyjaśnić, skąd pojawiają się rozbieżności podejścia analizy fundamentalnej w zależności od rynku. Dawid Augustyn przedstawi to na przykładach na kanale YouTube FXmaga w następującej kolejności: na pierwszy ogień weźmie rynek walutowy, następnie: rynek surowców, akcji i kryptowalut.

Wiedza to klucz

Dlaczego warto przyłączyć się do kursu? Wykonanie profesjonalnej analizy fundamentalnej pary walutowej lub spółki wymaga wiele czasu oraz wiedzy, dlatego większość inwestorów korzysta z opracowań sporządzanych przez biura maklerskie i banki inwestycyjne. Przejście kursu zapewni Ci więc autonomię w tym zakresie, a lepsze zrozumienie tematu, zapoznanie się z metodami wyceny spółek, a także omówienie skuteczności analizy fundamentalnej i porównanie jej z analizą techniczną pozwoli Ci stać się lepszym traderem.

Ponadto - w przeciwieństwie do analizy technicznej - analiza fundamentalna zajmuje się badaniem przyczyn, a nie skutków, co pozwala mieć lepszy ogląd sytuacji i podjąć świadomą decyzję o kupnie bądź sprzedaży.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, pobierz darmowy ebook „Analiza fundamentalna Walut na przykładzie EUR/USD” autorstwa nagradzanych ekspertów TMS Brokers.

Pokaż datę publikacji treści: 

Być może zainteresuje Cię również:

2025-01-09 15:06
Jakie wyzwania czekają rynek w 2025 roku? Poznaj prognozy analityków OANDA TMS Brokers
2025-01-03 16:01
Zobacz pomysły inwestycyjne na realnym rachunku maklerskim. Zapraszamy na “Live trading”
2024-12-19 14:17
Przegląd rynku indeksów w grudniu 2024: S&P500, Nasdaq100 i indeksy europejskie w centrum uwagi
2024-12-12 12:24
Przegląd rynku złota – grudzień 2024: stabilność w zmiennych czasach
2024-12-06 12:53
Jak handlować EUR/USD: 5 kluczowych wskazówek, jak poprawić swoje wyniki
2024-12-05 13:21
Najciekawsze rynki pod kątem analizy technicznej - zapraszamy na webinar
2024-11-27 13:56
Odblokuj potencjał TradingView z OANDA. Weź udział w webinarze i zawalcz o nagrodę w konkursie
2024-11-25 13:19
93 tysiące dolarów za Bitcoina - nowy rekord wszech czasów po wyborach w USA
2024-11-21 11:18
Rynek indeksów w listopadzie 2024: między euforią a niepewnością
2024-11-20 12:17
Powrót Trumpa: Co wynik wyborów w USA oznacza dla rynków finansowych, walutowych i surowcowych?

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.