„Kierunek polityki monetarnej Fed pozostaje negatywny dla USD”. Nowy raport walutowy TMS

02-09-2020 13:36
- Dolar przeszedł w fazę konsolidacji po dwóch miesiącach przeceny, jednak nie sądzimy, aby trend deprecjacyjny sięgnął kresu. Krótko- i średnioterminowe perspektywy polityki fiskalnej i monetarnej USA pozostają negatywne i mogą być paliwem niekorzystnego porównywania USD z innymi walutami – oceniają analitycy TMS Brokers w nowym raporcie. W „Trendach walutowych miesiąca” przeczytasz też m.in. o tym, czy PLN na szanse na umocnienie, które waluty stracą najbardziej w czasie II fali kryzysu zdrowotnego i dlaczego funt zyskuje mimo braku postępów w negocjacjach handlowych brexitu.

Podczas wystąpienia w ramach sympozjum Jackson Hole (w tym roku: wirtualnego) prezes Powell zaprezentował nowe założenia polityki.

- Główna zmiana to dążenie do uśrednienia inflacji na 2 proc. w horyzoncie czasowym, tym samym pozwalając na przejściowe „przestrzelenie” celu, by skompensować okresy niskiej inflacji. Ponadto Fed nie będzie już decydował się na podnoszenie stóp procentowych, kiedy stopa bezrobocia spadnie poniżej długoterminowego poziomu równowagi, a raczej skupi się na działaniu ku wzroście zatrudnienia we wszystkich grupach demograficznych – tłumaczą eksperci TMS.

W raporcie eksperci poruszają kwestie wpływające na prognozy walutowe m.in. dla USD w kontekście rajdu na rynku akcji i podtrzymania odpływu środków w kierunku ryzykownych aktywów oraz PLN w kontekście gołębiego nastawienia w obliczu poprawiających się danych i niesłabnącej inflacji.

– Równowaga obozów gołębi i jastrzębi w Radzie sugeruje, że złoty nie może być penalizowany w myśl zamrożenia stóp procentowych na minimum w nieskończoność. Zwrot w polityce monetarnej, jeśli inflacja pozostanie wysoko, może przyjść relatywnie szybko. Wycena złotego musi uwzględniać taki – pozytywny – scenariusz – oceniają analitycy TMS.

W raporcie eksperci przedstawiają prognozy kursów dla 21 par walutowych. Podsumowują również aktualne nastawienie inwestorów i przedstawiają 12 prognoz par walutowych na tle oczekiwań rynku.

Ze specjalnego raportu dowiesz się nie tylko jakie prognozy przyjmują wielokrotnie nagradzani analitycy TMS Brokers, ale przeczytasz też komentarze „nastawienie w pigułce” do poszczególnych walut. Analitycy TMS - Konrad Białas i Bartosz Sawicki - zdaniem agencji Bloomberg i Reuters oraz dziennika Rzeczpospolita - w ostatnim roku najtrafniej na świecie prognozowali kurs EUR/PLN.

 

Pokaż datę publikacji treści: 

Być może zainteresuje Cię również:

2024-11-21 11:18
Rynek indeksów w listopadzie 2024: między euforią a niepewnością
2024-11-20 12:17
Powrót Trumpa: Co wynik wyborów w USA oznacza dla rynków finansowych, walutowych i surowcowych?
2024-11-15 11:29
Zobacz pomysły inwestycyjne na realnym rachunku maklerskim. Zapraszamy na “Live trading”
2024-11-14 16:09
Przegląd rynku złota w listopadzie 2024: wpływ wyborów, popyt banków centralnych i prognozy na przyszłość
2024-10-29 09:41
Jak wybory prezydenckie w USA mogą wpłynąć na pary walutowe?
2024-10-28 15:39
Rynki dzień po głosowaniu. Jak zareaguje Wall Street? Webinar z Piotrem Zającem
2024-10-22 14:18
Przegląd rynku indeksów – październik 2024: kluczowe trendy
2024-10-21 16:30
Co czeka rynki w ostatnim kwartale 2024 roku? Poznaj prognozy OANDA TMS Brokers
2024-10-17 12:10
Żabka debiutuje na giełdzie! Akcje spółki już teraz dostępne w ofercie OANDA TMS Brokers
2024-10-11 12:59
Amerykanie na ostatniej prostej. Zapraszamy na webinar z gościem specjalnym, Marcinem Tuszkiewiczem!

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
74% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.