Między nadziejami a obawami. Raport walutowy TMS Brokers

03-07-2020 14:16
- Coraz więcej wątpliwości narasta wokół nadziei na szybsze odbicie ożywienia gospodarczego, kiedy uwagę skupia rosnąca liczba przypadków zachorowań na COVID-19 w USA. Inwestorów ogarnia brak przekonania co do przyszłego kierunku, co skutkuje szarpanym handlem i podwyższoną wrażliwością na napływające informacje. W dłuższym horyzoncie dalej zakładamy postępującą poprawę perspektyw gospodarczych, ale przejściowo widzimy pole do powrotu awersji do ryzyka przez skupienie uwagi na ekspansji wirusa – oceniają autorzy raportu „Trendy walutowe” miesiąca. Jakie prognozy przygotowali nagradzani eksperci? Pobierz raport TMS!

Rynki znalazły się w stanie zawieszenia, a inwestorzy nie mają przekonania do żadnego kierunku. Szarpane wahania notowań powodują, że trudno stwierdzić, na ile rynek zdyskontował już poprawę w danych, a na ile zamierza przełożyć na ceny obawy o drugą falę zachorowań. Wrażliwość pozostaje więc wyższa na negatywne informacje, które będą osłabiać wcześniejszy optymistyczny układ oparty na oczekiwaniach szybkiego odbicia ożywienia.

POBIERZ RAPORT!

- Inwestorzy będą uważnie śledzić doniesienia o nowych restrykcjach, jak również analizować wskaźniki nastrojów, które pierwsze pokażą, jak konsumenci i przedsiębiorcy odnoszą się do ryzyka drugiej fali zachorowań – tłumaczy Konrad Białas, główny ekonomista TMS Brokers i dodaje: „traktujemy potencjalne pogorszenie nastrojów rynkowych za taktyczne osłabienie, które może dominować w pierwszej części lata, ale nie zmienia naszego poglądu na perspektywy długoterminowe. Kolejne szokowe załamanie aktywności gospodarczej jest mało prawdopodobne z uwagi na świadomość zagrożeń związanych z wirusem oraz stopniem przygotowania władz państwowych”.

W raporcie eksperci poruszają m.in. kwestię ostrożnego podejścia do ryzyka oraz nasycenia rynku w krótkich pozycjach. - To stwarza przestrzeń do częściowego odreagowania ostatniej słabości USD – ocenia Białas i dodaje, że „w dłuższym horyzoncie prognozujemy deprecjację dolara, co też oznacza wyższe poziomy EUR/USD”. - Jesteśmy bardziej pesymistyczni w odniesieniu do perspektyw funta - kwituje.

W raporcie eksperci przedstawiają prognozy kursów dla 21 par walutowych oraz oceniają siłę i kondycję 11 kluczowych walut. Podsumowują również aktualne nastawienie inwestorów i przedstawiają 12 projekcji par walutowych na tle oczekiwań rynkowych. Analitycy oceniają też perspektywy dla polskiego złotego.

Ze specjalnego raportu dowiesz się jakie prognozy przyjmują wielokrotnie nagradzani analitycy TMS Brokers i czy wybory prezydenckie stanowią czynnik ryzyka dla siły PLN? W ebooku przeczytasz też w jaki sposób druga fala zachorowań na
COVID-19 wpłynie na siłę najważniejszych walut. Analitycy TMS - Konrad Białas i Bartosz Sawicki - zdaniem agencji Bloomberg i Reuters oraz dziennika Rzeczpospolita - w ostatnim roku najtrafniej na świecie prognozowali kurs EUR/PLN.  Dowiedz się więcej i pobierz ebook!

 

Pokaż datę publikacji treści: 

Być może zainteresuje Cię również:

2024-07-19 11:43
Analiza i perspektywy dla rynku złota – lipiec 2024
2024-07-11 14:16
Konkurs OANDA TMS Brokers z okazji finału Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Wytypuj kurs złota i wygraj!
2024-07-10 16:21
Jakie trendy rynkowe będą dominować w drugim półroczu 2024 roku? Poznaj prognozy analityków OANDA TMS Brokers
2024-07-09 10:03
Czy Bitcoin przebije 100 000 USD? Zapraszamy na webinar z gościem specjalnym, Piotrem Zającem!
2024-06-28 15:47
Hossa na soft commodities. Czy scenariusz kakao i soku pomarańczowego jest możliwy na innych towarach? Zapraszamy na webinar
2024-06-26 12:14
Co reelekcja Bidena na prezydenta USA może oznaczać dla rynków finansowych?
2024-06-14 15:57
Złoty na fali aprecjacyjnej. Jakie są perspektywy dla PLN w relacji do głównych walut? Zapraszamy na webinar
2024-06-06 14:11
W jaki sposób Japonia interweniuje na rynku forex?
2024-05-29 11:22
Zobacz pomysły inwestycyjne na realnym rachunku maklerskim. Zapraszamy na “Live trading”
2024-05-08 14:57
Co ponowny wybór Trumpa na prezydenta USA może oznaczać dla rynków finansowych

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.