Prognozy walutowe - nowy raport TMS Brokers

03-08-2020 12:08
- Rynki szukają nowej wartości dolara i punktu równowagi dla wszystkich aktywów w nim wyrażonych. Na razie nikt nie kwestionuje, czy poziom ten został osiągnięty, rodzi to jednak ryzyko przestrzelenia w oczekiwaniach – oceniają twórcy raportu „Trendy walutowe” miesiąca. Jakie prognozy przedstawiają w nim wielokrotnie nagradzani eksperci TMS Brokers?

- Po marazmie z pierwszej połowy lipca, druga część miesiąca przyniosła nasilenie optymizmu i wzmocnienie trendów na rynku walutowym podsycane naruszeniem ważnych poziomów technicznych. Za katalizator do wznowienia rajdu ryzykownych aktywów uważa się sukces w uzgodnieniu funduszu naprawczego UE, choć aurę optymizmu potęgowały informacje o postępach na polu badań prototypów szczepionek na wirusa. Tryb risk-on i skoncentrowanie pozytywnych doniesień wokół Europy dało wyraźny impuls do wzrostów EUR/USD, co finalnie uruchomiło szeroką wyprzedaż USD – tłumaczy Konrad Białas, główny ekonomista TMS Brokers.

POBIERZ RAPORT!

- Kiedy nie widać napięć po stronie dostępu do finansowania, obfitość dolara na rynkach finansowych w wyniku masowej ekspansji fiskalnej Fedoznacza, że tani dolar jest wykorzystywany do szukania stopy zwrotu tam, gdzie potencjał zysku jest większy. Na pokryzysowym rynku wybór aktywów jest szeroki: rynki długu w krajach, gdzie stopy procentowe nie zostały sprowadzone do zera; rynki akcji mniej wygrzane niż Wall Street; metale szlachetne w obliczu ujemnych realnych stóp procentowych, perspektywy długiego utrzymania ultra-łagodnej polityki Fed oraz pęczniejących deficytów budżetowych – tłumaczą eksperci TMS.

W raporcie eksperci poruszają kwestie wpływające na prognozy walutowe m.in. dla USD w kontekście rajdu ryzyka, EUR w kontekście dalszych działań EBC, PLN w kontekście decyzji RPP  oraz GBP w kontekście brexitu obciążonego skutkami pandemii. – Zakładamy słabość GBP na podstawie opóźnionego procesu wychodzenia gospodarki z kryzysu. Nowa umowa handlowa Wielkiej Brytanii z UE będzie zatwierdzona co najwyżej w ogólnikach, co będzie szkodliwe dla perspektyw wzrostu – oceniają analitycy TMS.

W raporcie eksperci przedstawiają prognozy kursów dla 21 par walutowych. Podsumowują również aktualne nastawienie inwestorów i przedstawiają 12 prognoz par walutowych na tle oczekiwań rynkowych.

Ze specjalnego raportu dowiesz się jakie prognozy przyjmują wielokrotnie nagradzani analitycy TMS Brokers? W ebooku przeczytasz też w jaki sposób druga fala zachorowań na COVID-19 wpłynie na siłę najważniejszych walut. Analitycy TMS - Konrad Białas i Bartosz Sawicki - zdaniem agencji Bloomberg i Reuters oraz dziennika Rzeczpospolita - w ostatnim roku najtrafniej na świecie prognozowali kurs EUR/PLN.

 

Pokaż datę publikacji treści: 

Być może zainteresuje Cię również:

2024-11-21 11:18
Rynek indeksów w listopadzie 2024: między euforią a niepewnością
2024-11-20 12:17
Powrót Trumpa: Co wynik wyborów w USA oznacza dla rynków finansowych, walutowych i surowcowych?
2024-11-15 11:29
Zobacz pomysły inwestycyjne na realnym rachunku maklerskim. Zapraszamy na “Live trading”
2024-11-14 16:09
Przegląd rynku złota w listopadzie 2024: wpływ wyborów, popyt banków centralnych i prognozy na przyszłość
2024-10-29 09:41
Jak wybory prezydenckie w USA mogą wpłynąć na pary walutowe?
2024-10-28 15:39
Rynki dzień po głosowaniu. Jak zareaguje Wall Street? Webinar z Piotrem Zającem
2024-10-22 14:18
Przegląd rynku indeksów – październik 2024: kluczowe trendy
2024-10-21 16:30
Co czeka rynki w ostatnim kwartale 2024 roku? Poznaj prognozy OANDA TMS Brokers
2024-10-17 12:10
Żabka debiutuje na giełdzie! Akcje spółki już teraz dostępne w ofercie OANDA TMS Brokers
2024-10-11 12:59
Amerykanie na ostatniej prostej. Zapraszamy na webinar z gościem specjalnym, Marcinem Tuszkiewiczem!

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
74% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.