W poszukiwaniu słońca po burzy. Specjalny ebook o trendach walutowych

08-05-2020 13:01
- Stabilizacja nastrojów na rynkach zewnętrznych oraz poprawa warunków dostępności USD (dolar wymagany jest do spłaty długu zagranicznego przez podmioty spoza USA) zdjęła presję z walut i aktywów rynków wschodzących. W ujęciu indywidualnym złotego wyróżnia szybka i zdecydowana reakcja rządu i banku centralnego w temacie walki z ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19 – oceniają analitycy TMS Brokers w raporcie o „Trendach walutowych” miesiąca.

- Uwaga przenosi się na ogłoszenia planów odmrożenia gospodarek i przywrócenia aktywności gospodarczej. Zarządzone zakazy przemieszczania się i zamknięcia zakładów pracy są konieczne dla opanowania pandemii, ale mają dewastacyjny wpływ na gospodarkę – ocenia Konrad Białas, główny ekonomista TMS Brokers i współautor ebooka „Trendy walutowe”.

Analitycy TMS przypominają, że w USA w 5 tygodni przybyło ponad 26 mln bezrobotnych, a w strefie euro wskaźnik PMI dla sektora usługowego praktycznie sięgnął dna. - Jakkolwiek fala złych danych jest już w cenach i nie wywołuje nerwowych reakcji inwestorów. Niepewność wciąż tyczy się tempa odbudowy ożywienia. Konsensus rynkowy ukształtował się wokół opinii, że minęliśmy fazę zaostrzania lockdownu i teraz wchodzimy w okres poluzowywania zakazów, by z końcem drugiego kwartału nastąpiło wyraźne odbicie aktywności – tłumaczy Białas.

POBIERZ DARMOWY EBOOK

- Niska alokacja po marcowym załamaniu rynków tworzy potrzeby odnowienia pozycji i inwestorzy zdają się wyolbrzymiać znaczenie pozytywnych informacji (jak na przykład doniesień o postępach w pracach nad lekami na objawy COVID-19). Z drugiej strony wydaje się, że zbyt małe znaczenie przypisuje się ryzyku drugiej fali zachorowań – dodaje ekonomista TMS Brokers.

Zastrzega jednak, że tworzy to bowiem wielowektorową mieszankę, która „w najbliższych tygodniach powinna trzymać rynki w szerokim ruchu bocznym, zanim wzmocnione zostanie przekonanie o wychodzeniu z defensywnych pozycji”.

Analitycy w ebooku przestrzegają przed kruchością wszelkich mini-rajdów ryzyka i łatwością zmiany nastrojów. – Rozwój kryzysu medycznego pozostaje dynamiczny i prognozowanie perspektyw rozwoju sytuacji jest obarczone dużą niepewnością. Będzie to prowadzić do gwałtownego wygaszania optymizmu przy każdej oznace zwątpienia, prowadząc do powrotnego odpływu kapitału w stronę USD, JPY i CHF - oceniają.

W raporcie przedstawiają oni również prognozy walutowe dla 21 par walutowych, 12 projekcji walutowych na tle oczekiwań rynkowych oraz podsumowują nastawienie inwestorów. Ponadto z ebooka dowiesz się, które waluty stracą, a także dlaczego złoty nie skorzystał na poprawie nastrojów inwestycyjnych z ostatnich tygodni?

Ze specjalnego raportu dowiesz się jakie prognozy przyjmują analitycy TMS Brokers i czy dyskonto przyszłej poprawy globalnego apetytu na ryzyko będzie docierać do złotego z opóźnieniem? Dowiedz się więcej i pobierz ebook!

Pokaż datę publikacji treści: 

Być może zainteresuje Cię również:

2024-11-21 11:18
Rynek indeksów w listopadzie 2024: między euforią a niepewnością
2024-11-20 12:17
Powrót Trumpa: Co wynik wyborów w USA oznacza dla rynków finansowych, walutowych i surowcowych?
2024-11-15 11:29
Zobacz pomysły inwestycyjne na realnym rachunku maklerskim. Zapraszamy na “Live trading”
2024-11-14 16:09
Przegląd rynku złota w listopadzie 2024: wpływ wyborów, popyt banków centralnych i prognozy na przyszłość
2024-10-29 09:41
Jak wybory prezydenckie w USA mogą wpłynąć na pary walutowe?
2024-10-28 15:39
Rynki dzień po głosowaniu. Jak zareaguje Wall Street? Webinar z Piotrem Zającem
2024-10-22 14:18
Przegląd rynku indeksów – październik 2024: kluczowe trendy
2024-10-21 16:30
Co czeka rynki w ostatnim kwartale 2024 roku? Poznaj prognozy OANDA TMS Brokers
2024-10-17 12:10
Żabka debiutuje na giełdzie! Akcje spółki już teraz dostępne w ofercie OANDA TMS Brokers
2024-10-11 12:59
Amerykanie na ostatniej prostej. Zapraszamy na webinar z gościem specjalnym, Marcinem Tuszkiewiczem!

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
74% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.