Naucz się świadomego zarządzania kapitałem

Świat inwestycji, choć pozornie skomplikowany i nieprzewidywalny, z czasem mocno absorbuje. Chcąc inwestować inteligentnie, pamiętaj o poniższych wskazówkach.
Zanim zainwestujesz
Zanim otworzysz rachunek, poznaj podstawowe zasady, według których przebiegają inwestycje oraz zaznajom się z głównymi pojęciami i terminami. Wiedzę w pigułce dostarczy Ci Baza Wiedzy TMS Brokers oraz organizowane przez nas szkolenia online i stacjonarne.
Zanim rozpoczniesz realne operacje, spróbuj swoich sił w wirtualnym świecie inwestycji. Przetestuj jak działa dźwignia czy krótka sprzedaż, zapoznaj się z obsługą wybranego rachunku.
Twoje decyzje inwestycyjne powinny być możliwie przemyślane i poparte analizami, zatem wybierz taki rynek, o którym wiesz najwięcej. Wraz ze wzrostem doświadczenia zwiększaj liczbę obserwowanych instrumentów, które reprezentują inny rynek
Podstawowa zasada mówi, by posługiwać się wyłącznie wolnymi środkami. Zapewnia to trzeźwość osądu i chroni przed impulsywnymi decyzjami.
Śledź rynki na bieżąco

Trafne decyzje inwestycyjne w dużej mierze zależą od regularnego śledzenia rynków. Z myślą o inwestorach udostępniamy platformę TMS NonStop, która zbiera wszystkie potrzebne dane z rynków finansowych w oparciu o niezależne źródła informacji. Dostępne dane wzbogacane są fachowymi analizami i informacjami przekazywanymi przez maklerów TMS Brokers.
Poznaj TMS NonStop
W trakcie inwestowania
Dysponujemy 4 różnymi rachunkami inwestycyjnymi. Wybierz ten, który najlepiej spełni Twoje potrzeby. W razie wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami.
Brzmi niewiarygodnie, ale wielu inwestorów boi się zysków. Jeśli Twoja inwestycja przynosi zyski i wszystko wskazuje na to, że tendencja się utrzyma, nie zamykaj pozycji w obawie przed nagłym odwróceniem sytuacji. Wykorzystaj swoją szansę.
Rynki finansowe dają ogromną swobodę w lokowaniu pieniędzy – wykorzystaj to i dywersyfikuj swój portfel finansowy, różnicując jego skład. Twoim celem powinno być ograniczania ryzyka poprzez dobór aktywów o różnym stopniu wahań rynkowych: od bezpiecznych po ryzykowne.
W jednej transakcji nie ryzykuj więcej niż kilka procent kapitału inwestycyjnego. Oznacza to, że otwarcie jednej pozycji nie powinno stwarzać ryzyka utraty większej kwoty niż z góry założona.
Wyznacz maksymalny dopuszczalny poziom strat. Jeśli zaczyna być przekraczany, nie licz na odbicie, tylko zamknij pozycje. Używaj zleceń Stop-Loss, które pomogą Ci w ochronie kapitału i zarządzaniu rachunkiem.